Liliana Radu - Asociaţia Unu şi Unu

Imi daruiesc ziua de nastere ! Impreuna putem intinde o mana de ajutor pentru bebelusii nascuti prematur .

1,460 RON Donatii stranse
1,000 RON Target

Anul acesta am hotarat sa imi daruiesc ziua de nastere unei cauze care are o mare importanta pentru mine...TERAPIE PENTRU TRUP (peste 170 de bebelusi)  SI SUFLET ( pentru peste 250 de parinti).

Anual in Romania se nasc prematur peste 20.000 de bebelusi, adica unul din 10 copii vine mai devreme pe lume. Acestia se lupta sa traiasca si cei mai multi dintre ei au nevoie de recuperare medicala prelungita pentru o viata normala si sanatoasa.

Sutin acest proiect si imi propun impreuna cu Asociatia Unu si Unu sa strangem fonduri pentru a sprijinii familiile cu bebelusi indelung spitalizati, cu probleme majore de sanatate, care au nevoie de tratamente de recuperare si provin din familii defavorizate sau au o situatie materiala dificila.

DE AM ALES ACEST PROIECT ?

Pentru ca si eu m-am nascut prematur si am avut nevoie de recuperare medicala prelungita.

Nasterea prematura este un eveniment pentru care nici parintii nici bebelusul nu sunt pregatiti.

Stiu ca impreuna cu voi , vom reusi sa ajutam acesti micuti care abia au venit pe lume si familiile lor .

Va multumesc din suflet pentru ajutor !

Susţine proiectul “Recuperare medicală copii”

Recuperare medicala pentru copii in perioada 2018-2019 (sustinerea terapiilor fizice si cognitive), cursuri de fundraising pentru parinti, suport moral si psihologic pentru familii.

Anual in Romania se nasc peste 20.000 de bebelusi prematuri, adica 1 din 10 copii vine mai devreme pe lume. Copii prematuri si indelung spitalizati, care au avut un inceput mai anevoios in viata, au nevoie de ingrijire atenta pentru a inflori. Soare, aer proaspat, apa curata, ani de recuperare medicala si dragostea familiei.

Claudia/Costi/Mada

25 apr 2018

FEPRA INTERNATIONAL

25 apr 2018
Acesti copii au un scop bine stabilit pentru care bat mai devreme la portile vietii. Haideti sa-i ajuatam sa isi indeplineasca acest scop!

Anonymous

Multa sanatate micutilor!